neljapäev, 1. oktoober 2015

Kirss tordi peal!


Olin kokku leppinud ööbimise väises külas nimega Thuré. Ei teadnud kohat midagi ja ega mul tavaliselt suuri ootusi ole, peaasi et katus pea kohal ja soe vesi. Kohale jõudes oli raske uskuda, et ööbin sellises suursuguses majas nagu allpool näha on. Maja ise pärineb 16. sajandist ja on olnud pikalt ühe suguvõsa päralt. Põhiliseks elatusallikaks on perekonnal hetkel kõrvalasuva küüni välja rentimine pulmade läbiviimiseks. Peamajas saab majutada ca 25 inimest.

Lisaks omanikele oli seal veel 2 perekonda Austraaliast, kes tegid seal tööd ja hoolitsesid majapidamise eest. Tööd jätkub seal igaveseks. Tol õhtupoolikul pandi Bordeaux'i punane vein pudelitesse, mis oli hangitud soodsa hinnaga, koguseks ca 45l.

Sildid pudelitele pandi tavalise piimaga.

Õhtusöök koosnes neljast käigust: püreesupp, peapraad(pardirind), juustuvaagen (pildil) veiniga ning magustoit.

Ühispilt õhtusöögisaalis, kus on suur kamin lahtise tulega. Pean ära märkima, et hommikusöögiks oli kõige väiksem ruum, suuruselt teises ruumis söödi lõunat ning kõige suurem saal oli õhtusöögiks.

16. sajandist pärit 'tuvide maja' kuulus ka eelpoolnimetatud majade kompleksi.

Tuvide maja seest poolt.

Minu kallil Brooks'i sadulal oli murdunud paar nädalat tagasi 8mm läbimõõduga polt. Õnneks see ei takistanud sõitmist, kuid kriuksus meeletult. Väikses töökojas õnnestus mul sadul korda saada ning 8 mm asemel on nüüd 10 mm.

Väike viinamarjaistandus

Kommentaare ei ole: